Tulokset Täydellinen - Ikäsarjoittain (ei väliaikoja) 
 
  Kilpailu  Kevätkisat    Tulostuspäivämäärä  06 toukokuu 2012   
  Kilpailun paikkakunta  Iisalmi    Tulostusaika  16:11   
  Järjestäjä  Iisalmen Uimarit         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  06 toukokuu 2012         
 
 
Laji 1, 4X50m Vapaauinti Seka, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Iu Seka [2001]  2001  Iisalmen Uimarit            2:27.31   
                     
 
Laji 2, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Rosa Sahlström  1997  Iisalmen Uimarit            1:16.77   
Aino Ahola  1998  Haapajärven Kiilat            1:19.00   
Jenni Ålander  1999  Iisalmen Uimarit            1:21.30   
Pinja Häkkinen  1999  Iisalmen Uimarit            1:27.96   
Reetta Ekholm  1996  Iisalmen Uimarit            1:28.77   
Roosa Mustonen  1999  Iisalmen Uimarit            1:35.63   
Selma Vidgren  2000  Iisalmen Uimarit            1:38.89   
Oona Moilanen  2000  Iisalmen Uimarit            1:44.90   
Ninni Karppinen  1999  Iisalmen Uimarit            DSQ   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 3, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Kalle Ålander  2001  Iisalmen Uimarit            1:38.27   
Wiljami Huttunen  1997  Iisalmen Uimarit            DSQ   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 4, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Pihla Häkkinen  2001  Iisalmen Uimarit            45.44   
Nelle Ojakippola  2001  Vieskan Uimarit            47.49   
Heta Järvenpää  2001  Haapajärven Kiilat            47.76   
Maria Perälä  2002  Iisalmen Uimarit            50.97   
Liisa Ryhänen  2002  Iisalmen Uimarit            51.51   
                     
 
Laji 5, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Aleksi Paavola  2001  Iisalmen Uimarit            50.20   
                     
 
Laji 6, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Nelle Ojakippola  2001  Vieskan Uimarit            1:18.07   
Liisa Ryhänen  2002  Iisalmen Uimarit            1:27.14   
Maria Perälä  2002  Iisalmen Uimarit            1:35.25   
Tiina Rautio  2001  Vieskan Uimarit            1:47.22   
                     
 
Laji 6, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Emmi Tikkanen  2000  Iisalmen Uimarit            1:12.42   
Heidi Kivioja  2000  Vieskan Uimarit            1:20.56   
Selma Vidgren  2000  Iisalmen Uimarit            1:22.30   
Sara Junnilainen  2000  Iisalmen Uimarit            1:22.57   
Pinja Martikainen  2000  Iisalmen Uimarit            1:30.80   
Oona Moilanen  2000  Iisalmen Uimarit            1:30.94   
                     
 
Laji 6, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Aino Ahola  1998  Haapajärven Kiilat            1:08.15   
Milja Mehtonen  1998  Iisalmen Uimarit            1:10.09   
Pinja Häkkinen  1999  Iisalmen Uimarit            1:16.46   
Sanni Suomalainen  1999  Iisalmen Uimarit            1:17.74   
Tiia Olkkonen  1999  Haapajärven Kiilat            1:20.99   
Alli Korhonen  1999  Iisalmen Uimarit            1:22.10   
Roosa Mustonen  1999  Iisalmen Uimarit            1:28.05   
                     
 
Laji 6, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Emma Väisänen  1996  Iisalmen Uimarit            1:09.21   
                     
 
Laji 7, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Aleksi Paavola  2001  Iisalmen Uimarit            1:17.11   
Kalle Ålander  2001  Iisalmen Uimarit            1:17.99   
Hugo Mattola  2001  Haapajärven Kiilat            1:27.78   
                     
 
Laji 7, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Atte Roivainen  1999  Iisalmen Uimarit            1:31.41   
                     
 
Laji 7, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Aleksi Nissinen  1996  Iisalmen Uimarit            1:06.20   
Artur Laidinen  1996  Iisalmen Uimarit            1:08.91   
                     
 
Laji 8, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Aino Ahola  1998  Haapajärven Kiilat            1:33.33   
Pinja Häkkinen  1999  Iisalmen Uimarit            1:35.55   
Tiia Olkkonen  1999  Haapajärven Kiilat            1:35.56   
Pihla Häkkinen  2001  Iisalmen Uimarit            1:40.74   
Sanni Huttunen  1999  Iisalmen Uimarit            1:41.08   
Heta Järvenpää  2001  Haapajärven Kiilat            1:41.37   
Alli Korhonen  1999  Iisalmen Uimarit            1:46.58   
                     
 
Laji 9, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Wiljami Huttunen  1997  Iisalmen Uimarit            1:27.86   
Atte Roivainen  1999  Iisalmen Uimarit            2:07.81   
                     
 
Laji 10, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Liisa Ryhänen  2002  Iisalmen Uimarit            43.42   
Nelle Ojakippola  2001  Vieskan Uimarit            43.84   
Maria Perälä  2002  Iisalmen Uimarit            46.98   
Tiina Rautio  2001  Vieskan Uimarit            53.10   
Pihla Häkkinen  2001  Iisalmen Uimarit            53.22   
                     
 
Laji 10, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Emmi Tikkanen  2000  Iisalmen Uimarit            39.35   
Sanni Suomalainen  1999  Iisalmen Uimarit            43.08   
Tiia Olkkonen  1999  Haapajärven Kiilat            43.29   
Heidi Kivioja  2000  Vieskan Uimarit            43.52   
Sara Junnilainen  2000  Iisalmen Uimarit            46.61   
Pinja Martikainen  2000  Iisalmen Uimarit            47.03   
Oona Moilanen  2000  Iisalmen Uimarit            47.19   
                     
 
Laji 10, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Rosa Sahlström  1997  Iisalmen Uimarit            33.91   
Anne Hiltunen  1979  Iisalmen Uimarit            34.25   
Reetta Ekholm  1996  Iisalmen Uimarit            39.47   
                     
 
Laji 11, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Hugo Mattola  2001  Haapajärven Kiilat            44.07   
                     
 
Laji 11, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Artur Laidinen  1996  Iisalmen Uimarit            37.96   
Atte Roivainen  1999  Iisalmen Uimarit            55.81   
                     
 
Laji 12, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Heta Järvenpää  2001  Haapajärven Kiilat            40.97   
Selma Vidgren  2000  Iisalmen Uimarit            45.31   
Heidi Kivioja  2000  Vieskan Uimarit            46.38   
Maria Perälä  2002  Iisalmen Uimarit            55.25   
                     
 
Laji 12, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Jenni Ålander  1999  Iisalmen Uimarit            35.81   
Ninni Karppinen  1999  Iisalmen Uimarit            40.95   
Roosa Mustonen  1999  Iisalmen Uimarit            41.83   
Sanni Suomalainen  1999  Iisalmen Uimarit            48.09   
Alli Korhonen  1999  Iisalmen Uimarit            48.65   
                     
 
Laji 12, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Anne Hiltunen  1979  Iisalmen Uimarit            32.63   
Emma Väisänen  1996  Iisalmen Uimarit            34.88   
Reetta Ekholm  1996  Iisalmen Uimarit            38.06   
                     
 
Laji 13, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Aleksi Paavola  2001  Iisalmen Uimarit            43.91   
Kalle Ålander  2001  Iisalmen Uimarit            44.16   
Hugo Mattola  2001  Haapajärven Kiilat            48.48   
                     
 
Laji 13, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Aleksi Nissinen  1996  Iisalmen Uimarit            33.28   
Artur Laidinen  1996  Iisalmen Uimarit            35.77   
                     
 
Laji 14, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Emmi Tikkanen  2000  Iisalmen Uimarit            1:24.59   
Pinja Martikainen  2000  Iisalmen Uimarit            1:43.28   
                     
 
Laji 14, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Rosa Sahlström  1997  Iisalmen Uimarit            1:17.71   
Aino Ahola  1998  Haapajärven Kiilat            1:22.07   
                     
 
Laji 16, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Liisa Ryhänen  2002  Iisalmen Uimarit            37.43   
Maria Perälä  2002  Iisalmen Uimarit            41.38   
                     
 
Laji 16, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Emmi Tikkanen  2000  Iisalmen Uimarit            33.78   
Heidi Kivioja  2000  Vieskan Uimarit            35.00   
Nelle Ojakippola  2001  Vieskan Uimarit            35.32   
Sara Junnilainen  2000  Iisalmen Uimarit            37.39   
Selma Vidgren  2000  Iisalmen Uimarit            37.96   
Oona Moilanen  2000  Iisalmen Uimarit            39.51   
Pihla Häkkinen  2001  Iisalmen Uimarit            40.17   
Pinja Martikainen  2000  Iisalmen Uimarit            42.82   
Tiina Rautio  2001  Vieskan Uimarit            48.37   
                     
 
Laji 16, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Milja Mehtonen  1998  Iisalmen Uimarit            31.70   
Katariina Ruutala  1998  Iisalmen Uimarit            33.50   
Tiia Olkkonen  1999  Haapajärven Kiilat            33.66   
Sanni Suomalainen  1999  Iisalmen Uimarit            35.55   
Alli Korhonen  1999  Iisalmen Uimarit            37.92   
Roosa Mustonen  1999  Iisalmen Uimarit            38.14   
Sanni Huttunen  1999  Iisalmen Uimarit            DNS   
                     
 
Laji 16, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Anne Hiltunen  1979  Iisalmen Uimarit            29.33   
Emma Väisänen  1996  Iisalmen Uimarit            31.87   
                     
 
Laji 17, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Otto Lyytikäinen  2002  Iisalmen Uimarit            46.49   
Niklas Sahlström  2002  Iisalmen Uimarit            DSQ   
  SW 10.5 Seisominen / käveleminen altaan pohjassa               
                     
 
Laji 17, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Aleksi Paavola  2001  Iisalmen Uimarit            35.14   
Hugo Mattola  2001  Haapajärven Kiilat            39.26   
                     
 
Laji 17, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Atte Roivainen  1999  Iisalmen Uimarit            42.94   
                     
 
Laji 17, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Aleksi Nissinen  1996  Iisalmen Uimarit            29.46   
Wiljami Huttunen  1997  Iisalmen Uimarit            30.14   
Artur Laidinen  1996  Iisalmen Uimarit            30.69   
                     
 
Laji 18, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Rosa Sahlström  1997  Iisalmen Uimarit            2:51.39   
Aino Ahola  1998  Haapajärven Kiilat            2:58.40   
Jenni Ålander  1999  Iisalmen Uimarit            3:07.00   
Heta Järvenpää  2001  Haapajärven Kiilat            3:11.75   
Ninni Karppinen  1999  Iisalmen Uimarit            3:18.40   
                     
 
Laji 20, 4X50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Iu 1 Naiset  Iisalmen Uimarit            2:07.37   
Iu 2 Naiset  Iisalmen Uimarit            2:16.51   
Iu 3 Naiset  Iisalmen Uimarit            2:29.72   
Iu 4 Naiset  Iisalmen Uimarit            2:36.89   
                     
 
Laji 21, 4X50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Iu 2 Miehet  Iisalmen Uimarit            2:23.91   
Iu 1 Miehet  Iisalmen Uimarit            2:36.34   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.19.04  Tulostuspäivämäärä  06 toukokuu 2012 
Lisenssinhaltija: Iisalmen Uimarit  Tulostusaika  16:11