Tulokset Täydellinen - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Toukouinnit    Tulostuspäivämäärä  15 toukokuu 2011   
  Kilpailun paikkakunta  Iisalmi    Tulostusaika  20:02   
  Järjestäjä  Iisalmen Uimarit ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  15 toukokuu 2011         
 
 
Laji 1, 4X50m Vapaauinti Seka, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Iu Seka [2000]  2000              2:39.87   
  Iisalmen Uimarit                   
  Kalle Ålander  2001                 
  Liisa Ryhänen  2002                 
  Pihla Häkkinen  2001                 
  Aleksi Paavola  2001      2:39.87        2:39.87   
                     
 
Laji 2, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Liisa Ryhänen  2002              1:39.71   
  Iisalmen Uimarit                   
                     
Pihla Häkkinen  2001              1:41.72   
  Iisalmen Uimarit                   
                     
Maria Perälä  2002              2:07.11   
  Iisalmen Uimarit                   
                     
 
Laji 2, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jenni Ålander  1999              1:14.71   
  Iisalmen Uimarit                   
                     
Pinja Häkkinen  1999              1:19.57   
  Iisalmen Uimarit                   
                     
Tiia Olkkonen  1999              1:22.25   
  Haapajärven Kiilat                   
                     
Ninni Karppinen  1999              1:29.34   
  Iisalmen Uimarit                   
                     
Oona Moilanen  2000              1:30.15   
  Iisalmen Uimarit                   
                     
Sanni Suomalainen  1999              1:30.66   
  Iisalmen Uimarit                   
                     
Selma Vidgren  2000              1:31.15   
  Iisalmen Uimarit                   
                     
Alli Korhonen  1999              1:32.09   
  Iisalmen Uimarit                   
                     
 
Laji 2, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Rosa Sahlström  1997              1:09.65   
  Iisalmen Uimarit                   
                     
Milja Mehtonen  1998              1:12.56   
  Iisalmen Uimarit                   
                     
Emma Väisänen  1996              1:12.69   
  Iisalmen Uimarit                   
                     
Katariina Ruutala  1998              1:16.37   
  Iisalmen Uimarit                   
                     
 
Laji 3, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Aleksi Paavola  2001              1:24.14   
  Iisalmen Uimarit                   
                     
Kalle Ålander  2001              1:24.76   
  Iisalmen Uimarit                   
                     
Eero Ryhänen  2000              1:32.24   
  Iisalmen Uimarit                   
                     
Hugo Mattola  2001              1:37.94   
  Haapajärven Kiilat                   
                     
 
Laji 3, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sakari Paavola  1999              1:12.01   
  Iisalmen Uimarit                   
                     
Eero Nikula  1999              1:13.57   
  Haapajärven Kiilat                   
                     
 
Laji 3, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Aleksi Nissinen  1996              1:07.92   
  Iisalmen Uimarit                   
                     
Artur Laidinen  1996              1:12.93   
  Iisalmen Uimarit                   
                     
 
Laji 4, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Pihla Häkkinen  2001              1:50.38   
  Iisalmen Uimarit                   
                     
 
Laji 4, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Tiia Olkkonen  1999              1:35.94   
  Haapajärven Kiilat                   
                     
Pinja Häkkinen  1999              1:38.06   
  Iisalmen Uimarit                   
                     
Anna-Reetta Eilola  1999              1:46.66   
  Haapajärven Kiilat                   
                     
Sanni Huttunen  1999              1:50.53   
  Iisalmen Uimarit                   
                     
Alli Korhonen  1999              1:58.15   
  Iisalmen Uimarit                   
                     
 
Laji 5, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Wiljami Huttunen  1997              1:32.75   
  Iisalmen Uimarit                   
                     
 
Laji 6, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Liisa Ryhänen  2002              47.66   
  Iisalmen Uimarit                   
Maria Perälä  2002              56.19   
  Iisalmen Uimarit                   
 
Laji 6, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 10 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Tiia Olkkonen  1999              43.60   
  Haapajärven Kiilat                   
Emmi Tikkanen  2000              44.34   
  Iisalmen Uimarit                   
Oona Moilanen  2000              48.53   
  Iisalmen Uimarit                   
Alli Korhonen  1999              54.81   
  Iisalmen Uimarit                   
Julia Perälä  2000              55.62   
  Iisalmen Uimarit                   
Pihla Häkkinen  2001              59.78   
  Iisalmen Uimarit                   
 
Laji 7, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Kalle Ålander  2001              46.98   
  Iisalmen Uimarit                   
Samuli Laitila  2001              48.71   
  Haapajärven Kiilat                   
Eero Ryhänen  2000              50.66   
  Iisalmen Uimarit                   
Aappo Danschu  2001              59.36   
  Iisalmen Uimarit                   
 
Laji 8, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Rosa Sahlström  1997              2:57.15   
  Iisalmen Uimarit                   
                     
Milja Mehtonen  1998              3:11.56   
  Iisalmen Uimarit                   
                     
Jenni Ålander  1999              3:17.22   
  Iisalmen Uimarit                   
                     
Pinja Häkkinen  1999              3:24.15   
  Iisalmen Uimarit                   
                     
Selma Vidgren  2000              3:50.12   
  Iisalmen Uimarit                   
                     
 
Laji 9, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Eero Ryhänen  2000              4:10.10   
  Iisalmen Uimarit                   
                     
 
Laji 10, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Liisa Ryhänen  2002              52.60   
  Iisalmen Uimarit                   
 
Laji 10, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jenni Ålander  1999              41.28   
  Iisalmen Uimarit                   
Ninni Karppinen  1999              43.48   
  Iisalmen Uimarit                   
Tiia Olkkonen  1999              46.61   
  Haapajärven Kiilat                   
Selma Vidgren  2000              49.26   
  Iisalmen Uimarit                   
Alli Korhonen  1999              56.16   
  Iisalmen Uimarit                   
 
Laji 10, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Emma Väisänen  1996              36.16   
  Iisalmen Uimarit                   
Noora Luttinen  1995              43.26   
  Iisalmen Uimarit                   
 
Laji 11, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Kalle Ålander  2001              51.22   
  Iisalmen Uimarit                   
Aleksi Paavola  2001              55.76   
  Iisalmen Uimarit                   
Hugo Mattola  2001              56.78   
  Haapajärven Kiilat                   
 
Laji 11, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Eero Nikula  1999              38.59   
  Haapajärven Kiilat                   
 
Laji 11, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Aleksi Nissinen  1996              34.04   
  Iisalmen Uimarit                   
Artur Laidinen  1996              36.60   
  Iisalmen Uimarit                   
Wiljami Huttunen  1997              38.41   
  Iisalmen Uimarit                   
 
Laji 12, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Rosa Sahlström  1997              1:21.53   
  Iisalmen Uimarit                   
                     
Milja Mehtonen  1998              1:27.56   
  Iisalmen Uimarit                   
                     
Katariina Ruutala  1998              1:30.41   
  Iisalmen Uimarit                   
                     
Anna-Reetta Eilola  1999              1:37.52   
  Haapajärven Kiilat                   
                     
Sanni Suomalainen  1999              1:43.30   
  Iisalmen Uimarit                   
                     
 
Laji 13, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Eero Nikula  1999              1:21.07   
  Haapajärven Kiilat                   
                     
Sakari Paavola  1999              1:27.42   
  Iisalmen Uimarit                   
                     
 
Laji 14, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Emma Väisänen  1996              5:53.16   
  Iisalmen Uimarit                   
                     
Jenni Ålander  1999              6:02.59   
  Iisalmen Uimarit                   
                     
Emmi Tikkanen  2000              6:15.96   
  Iisalmen Uimarit                   
                     
Ninni Karppinen  1999              6:59.63   
  Iisalmen Uimarit                   
                     
 
Laji 15, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Artur Laidinen  1996              6:09.44   
  Iisalmen Uimarit                   
                     
Sakari Paavola  1999              DNF   
  Iisalmen Uimarit                   
                     
 
Laji 16, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Liisa Ryhänen  2002              41.34   
  Iisalmen Uimarit                   
Maria Perälä  2002              54.86   
  Iisalmen Uimarit                   
 
Laji 16, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Pihla Häkkinen  2001              45.12   
  Iisalmen Uimarit                   
 
Laji 16, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Emmi Tikkanen  2000              37.99   
  Iisalmen Uimarit                   
Oona Moilanen  2000              39.22   
  Iisalmen Uimarit                   
Julia Perälä  2000              53.22   
  Iisalmen Uimarit                   
 
Laji 16, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Milja Mehtonen  1998              32.72   
  Iisalmen Uimarit                   
Katariina Ruutala  1998              35.36   
  Iisalmen Uimarit                   
Pinja Häkkinen  1999              37.43   
  Iisalmen Uimarit                   
Sanni Suomalainen  1999              38.85   
  Iisalmen Uimarit                   
 
Laji 16, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Emma Väisänen  1996              33.84   
  Iisalmen Uimarit                   
Noora Luttinen  1995              33.90   
  Iisalmen Uimarit                   
 
Laji 17, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Aleksi Paavola  2001              38.15   
  Iisalmen Uimarit                   
Kalle Ålander  2001              38.41   
  Iisalmen Uimarit                   
Samuli Laitila  2001              39.96   
  Haapajärven Kiilat                   
Hugo Mattola  2001              43.50   
  Haapajärven Kiilat                   
Aappo Danschu  2001              55.18   
  Iisalmen Uimarit                   
 
Laji 17, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Eero Nikula  1999              32.90   
  Haapajärven Kiilat                   
Sakari Paavola  1999              33.53   
  Iisalmen Uimarit                   
Eero Ryhänen  2000              40.57   
  Iisalmen Uimarit                   
 
Laji 17, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Wiljami Huttunen  1997              32.05   
  Iisalmen Uimarit                   
 
Laji 17, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Aleksi Nissinen  1996              30.08   
  Iisalmen Uimarit                   
Artur Laidinen  1996              33.30   
  Iisalmen Uimarit                   
 
Laji 18, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Pinja Häkkinen  1999              1:38.31   
  Iisalmen Uimarit                   
                     
Noora Luttinen  1995              1:39.31   
  Iisalmen Uimarit                   
                     
Emmi Tikkanen  2000              1:42.03   
  Iisalmen Uimarit                   
                     
Selma Vidgren  2000              1:46.26   
  Iisalmen Uimarit                   
                     
Oona Moilanen  2000              1:47.61   
  Iisalmen Uimarit                   
                     
Rosa Sahlström  1997              DSQ   
  Iisalmen Uimarit                   
                     
 
Laji 19, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Wiljami Huttunen  1997              1:26.66   
  Iisalmen Uimarit                   
                     
Aleksi Paavola  2001              1:53.50   
  Iisalmen Uimarit                   
                     
 
Laji 20, 4X50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Iu 1 Naiset              2:13.18   
  Iisalmen Uimarit                   
  Rosa Sahlström  1997                 
  Emma Väisänen  1996                 
  Milja Mehtonen  1998                 
  Noora Luttinen  1995      2:13.18        2:13.18   
                     
Iu 2 Naiset              2:24.39   
  Iisalmen Uimarit                   
  Jenni Ålander  1999                 
  Reetta Ekholm  1996                 
  Katariina Ruutala  1998                 
  Emmi Tikkanen  2000      2:24.39        2:24.39   
                     
Iu 3 Naiset              2:36.50   
  Iisalmen Uimarit                   
  Pinja Häkkinen  1999                 
  Laura Mikkonen  1996                 
  Selma Vidgren  2000                 
  Ninni Karppinen  1999      2:36.50        2:36.50   
                     
Iu 4 Naiset              2:52.33   
  Iisalmen Uimarit                   
  Oona Moilanen  2000                 
  Sanni Suomalainen  1999                 
  Julia Perälä  2000                 
  Alli Korhonen  1999      2:52.33        2:52.33   
                     
 
Laji 21, 4X50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Iu 1 Miehet              2:30.62   
  Iisalmen Uimarit                   
  Eero Ryhänen  2000                 
  Artur Laidinen  1996                 
  Sakari Paavola  1999                 
  Aleksi Paavola  2001      2:30.62        2:30.62   
                     
Iu 2 Miehet              2:36.01   
  Iisalmen Uimarit                   
  Aappo Danschu  2001                 
  Wiljami Huttunen  1997                 
  Aleksi Nissinen  1996                 
  Kalle Ålander  2001      2:36.01        2:36.01   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.18.26  Tulostuspäivämäärä  15 toukokuu 2011 
Lisenssinhaltija: Iisalmen Uimarit  Tulostusaika  20:02