Tulokset Täydellinen - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Marrasuinnit    Tulostuspäivämäärä  05 marraskuu 2011   
  Kilpailun paikkakunta  Iisalmi    Tulostusaika  15:43   
  Järjestäjä  Iisalmen Uimarit ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  05 marraskuu 2011         
 
 
Laji 1, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Liisa Ryhänen  2002  Iisalmen Uimarit            1:33.23   
Maria Perälä  2002  Iisalmen Uimarit            1:46.35   
                     
 
Laji 1, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Jenni Ålander  1999  Iisalmen Uimarit            1:14.83   
Tiia Olkkonen  1999  Haapajärven Kiilat            1:17.87   
Pinja Häkkinen  1999  Iisalmen Uimarit            1:18.65   
Emmi Tikkanen  2000  Iisalmen Uimarit            1:19.72   
Sanni Suomalainen  1999  Iisalmen Uimarit            1:25.95   
Selma Vidgren  2000  Iisalmen Uimarit            1:28.97   
Oona Moilanen  2000  Iisalmen Uimarit            1:32.62   
Sara Junnilainen  2000  Iisalmen Uimarit            1:33.62   
Roosa Mustonen  1999  Iisalmen Uimarit            1:36.25   
10  Julia Perälä  2000  Iisalmen Uimarit            1:37.17   
11  Kaisa-Maria Kujala  2000  Nivalan Saukot            1:47.62   
                     
 
Laji 1, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Rosa Sahlström  1997  Iisalmen Uimarit            1:08.31   
Milja Mehtonen  1998  Iisalmen Uimarit            1:10.44   
Emma Väisänen  1996  Iisalmen Uimarit            1:11.93   
Emma Nikula  1998  Nivalan Saukot            1:12.27   
Katariina Ruutala  1998  Iisalmen Uimarit            1:12.69   
Reetta Ekholm  1996  Iisalmen Uimarit            1:13.38   
Pihla Herranen  1998  Nivalan Saukot            1:16.54   
Tea Rytkönen  1996  Iisalmen Uimarit            1:22.93   
                     
 
Laji 2, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Aleksi Paavola  2001  Iisalmen Uimarit            1:20.71   
Kalle Ålander  2001  Iisalmen Uimarit            1:23.40   
Eero Ryhänen  2000  Iisalmen Uimarit            1:27.05   
Hugo Mattola  2001  Haapajärven Kiilat            1:35.12   
Elmeri Niemi-Korpi  2000  Nivalan Saukot            1:42.76   
Ossi Nikula  2000  Nivalan Saukot            DSQ   
                     
 
Laji 2, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Julius Laitila  1998  Haapajärven Kiilat            1:08.92   
Sakari Paavola  1999  Iisalmen Uimarit            1:12.40   
Masi Jurvanen  1999  Nivalan Saukot            1:31.19   
                     
 
Laji 2, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Aleksi Nissinen  1996  Iisalmen Uimarit            1:06.50   
Artur Laidinen  1996  Iisalmen Uimarit            DSQ   
                     
 
Laji 3, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Pihla Häkkinen  2001  Iisalmen Uimarit            1:46.33   
                     
 
Laji 3, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Aino Ahola  1998  Haapajärven Kiilat            1:29.34   
Tiia Olkkonen  1999  Haapajärven Kiilat            1:31.69   
Pinja Häkkinen  1999  Iisalmen Uimarit            1:38.27   
Pihla Herranen  1998  Nivalan Saukot            1:40.09   
Sanni Huttunen  1999  Iisalmen Uimarit            1:45.82   
Ninni Karppinen  1999  Iisalmen Uimarit            1:49.39   
                     
 
Laji 3, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Siiri Sanaksenaho  1997  Nivalan Saukot            1:48.07   
                     
 
Laji 4, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Wiljami Huttunen  1997  Iisalmen Uimarit            1:29.91   
                     
 
Laji 5, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Liisa Ryhänen  2002  Iisalmen Uimarit            44.59   
Maria Perälä  2002  Iisalmen Uimarit            50.14   
                     
 
Laji 5, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 10 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Tiia Olkkonen  1999  Haapajärven Kiilat            41.86   
Selma Vidgren  2000  Iisalmen Uimarit            49.65   
Emmi Laitala  1999  Nivalan Saukot            49.86   
Julia Perälä  2000  Iisalmen Uimarit            50.50   
Sara Junnilainen  2000  Iisalmen Uimarit            53.53   
Roosa Mustonen  1999  Iisalmen Uimarit            DSQ   
                     
 
Laji 6, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Samuli Laitila  2001  Haapajärven Kiilat            43.01   
Ossi Nikula  2000  Nivalan Saukot            45.59   
Aleksi Paavola  2001  Iisalmen Uimarit            50.64   
                     
 
Laji 6, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 12 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Wiljami Huttunen  1997  Iisalmen Uimarit            38.02   
                     
 
Laji 7, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Aino Ahola  1998  Haapajärven Kiilat            3:01.56   
Tiia Olkkonen  1999  Haapajärven Kiilat            3:32.83   
Sanni Suomalainen  1999  Iisalmen Uimarit            3:44.86   
Ninni Karppinen  1999  Iisalmen Uimarit            DSQ   
                     
 
Laji 8, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Kalle Ålander  2001  Iisalmen Uimarit            3:36.21   
Aleksi Paavola  2001  Iisalmen Uimarit            3:44.28   
Eero Ryhänen  2000  Iisalmen Uimarit            3:50.41   
                     
 
Laji 9, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Liisa Ryhänen  2002  Iisalmen Uimarit            47.68   
Pihla Häkkinen  2001  Iisalmen Uimarit            52.90   
                     
 
Laji 9, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Jenni Ålander  1999  Iisalmen Uimarit            40.27   
Tiia Olkkonen  1999  Haapajärven Kiilat            44.10   
Ninni Karppinen  1999  Iisalmen Uimarit            44.33   
Selma Vidgren  2000  Iisalmen Uimarit            44.95   
Roosa Mustonen  1999  Iisalmen Uimarit            47.78   
Emmi Laitala  1999  Nivalan Saukot            49.24   
Kaisa-Maria Kujala  2000  Nivalan Saukot            57.12   
                     
 
Laji 9, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Emma Väisänen  1996  Iisalmen Uimarit            35.76   
Reetta Ekholm  1996  Iisalmen Uimarit            38.21   
Tea Rytkönen  1996  Iisalmen Uimarit            44.56   
                     
 
Laji 10, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Samuli Laitila  2001  Haapajärven Kiilat            46.15   
Kalle Ålander  2001  Iisalmen Uimarit            46.87   
Hugo Mattola  2001  Haapajärven Kiilat            59.50   
                     
 
Laji 10, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Sakari Paavola  1999  Iisalmen Uimarit            39.64   
Ossi Nikula  2000  Nivalan Saukot            41.33   
Masi Jurvanen  1999  Nivalan Saukot            47.64   
                     
 
Laji 10, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Aleksi Nissinen  1996  Iisalmen Uimarit            33.12   
Artur Laidinen  1996  Iisalmen Uimarit            34.41   
                     
 
Laji 11, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Emmi Tikkanen  2000  Iisalmen Uimarit            1:27.72   
                     
 
Laji 11, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Rosa Sahlström  1997  Iisalmen Uimarit            1:16.68   
Emma Nikula  1998  Nivalan Saukot            1:22.46   
Milja Mehtonen  1998  Iisalmen Uimarit            1:27.07   
                     
 
Laji 12, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Julius Laitila  1998  Haapajärven Kiilat            1:18.77   
                     
 
Laji 12, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Artur Laidinen  1996  Iisalmen Uimarit            1:25.22   
                     
 
Laji 13, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    100m  200m  300m    Aika  Tila 











 
Emma Väisänen  1996  Iisalmen Uimarit            5:42.95   
Emmi Tikkanen  2000  Iisalmen Uimarit            6:22.56   
Ninni Karppinen  1999  Iisalmen Uimarit            7:04.57   
Sanni Suomalainen  1999  Iisalmen Uimarit            7:09.45   
Selma Vidgren  2000  Iisalmen Uimarit            7:17.34   
                     
 
Laji 14, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    100m  200m  300m    Aika  Tila 











 
Eero Ryhänen  2000  Iisalmen Uimarit            6:57.38   
                     
 
Laji 15, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Liisa Ryhänen  2002  Iisalmen Uimarit            38.93   
Maria Perälä  2002  Iisalmen Uimarit            43.81   
                     
 
Laji 15, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Pihla Häkkinen  2001  Iisalmen Uimarit            40.37   
                     
 
Laji 15, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Emmi Tikkanen  2000  Iisalmen Uimarit            37.27   
Oona Moilanen  2000  Iisalmen Uimarit            38.96   
Sara Junnilainen  2000  Iisalmen Uimarit            41.06   
Julia Perälä  2000  Iisalmen Uimarit            43.51   
Kaisa-Maria Kujala  2000  Nivalan Saukot            48.63   
                     
 
Laji 15, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Aino Ahola  1998  Haapajärven Kiilat            32.17   
Milja Mehtonen  1998  Iisalmen Uimarit            32.28   
Emma Nikula  1998  Nivalan Saukot            33.15   
Katariina Ruutala  1998  Iisalmen Uimarit            33.38   
Pihla Herranen  1998  Nivalan Saukot            34.96   
Jenni Ålander  1999  Iisalmen Uimarit            35.28   
Pinja Häkkinen  1999  Iisalmen Uimarit            35.41   
Emmi Laitala  1999  Nivalan Saukot            38.51   
                     
 
Laji 15, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Rosa Sahlström  1997  Iisalmen Uimarit            30.94   
Emma Väisänen  1996  Iisalmen Uimarit            32.51   
Reetta Ekholm  1996  Iisalmen Uimarit            33.02   
Tea Rytkönen  1996  Iisalmen Uimarit            36.27   
Siiri Sanaksenaho  1997  Nivalan Saukot            40.36   
                     
 
Laji 16, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Aleksi Paavola  2001  Iisalmen Uimarit            36.11   
Kalle Ålander  2001  Iisalmen Uimarit            37.25   
Samuli Laitila  2001  Haapajärven Kiilat            39.14   
Hugo Mattola  2001  Haapajärven Kiilat            42.20   
Niklas Sahlström  2002  Iisalmen Uimarit            50.46   
Otto Lyytikäinen  2002  Iisalmen Uimarit            56.23   
                     
 
Laji 16, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Sakari Paavola  1999  Iisalmen Uimarit            33.03   
Masi Jurvanen  1999  Nivalan Saukot            41.61   
Elmeri Niemi-Korpi  2000  Nivalan Saukot            43.29   
                     
 
Laji 16, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Julius Laitila  1998  Haapajärven Kiilat            30.91   
Wiljami Huttunen  1997  Iisalmen Uimarit            31.28   
                     
 
Laji 16, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Aleksi Nissinen  1996  Iisalmen Uimarit            29.65   
Artur Laidinen  1996  Iisalmen Uimarit            30.64   
                     
 
Laji 17, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Katariina Ruutala  1998  Iisalmen Uimarit            1:25.97   
Milja Mehtonen  1998  Iisalmen Uimarit            1:26.08   
Jenni Ålander  1999  Iisalmen Uimarit            1:29.67   
Pinja Häkkinen  1999  Iisalmen Uimarit            1:30.80   
Reetta Ekholm  1996  Iisalmen Uimarit            1:31.96   
Siiri Sanaksenaho  1997  Nivalan Saukot            1:44.37   
Oona Moilanen  2000  Iisalmen Uimarit            1:45.57   
                     
 
Laji 18, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Sakari Paavola  1999  Iisalmen Uimarit            1:27.53   
                     
 
Laji 19, 4X50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Iu 2  Iisalmen Uimarit            2:22.89   
  Pihla Häkkinen  2001                 
  Rosa Sahlström  1997                 
  Tea Rytkönen  1996                 
  Jenni Ålander  1999      2:22.89        2:22.89   
                     
Iu 4 Naiset  Iisalmen Uimarit            2:25.01   
  Selma Vidgren  2000                 
  Sanni Suomalainen  1999                 
  Emma Väisänen  1996                 
  Pinja Häkkinen  1999      2:25.01        2:25.01   
                     
Iu 1 Naiset  Iisalmen Uimarit            2:30.87   
  Maria Perälä  2002                 
  Milja Mehtonen  1998                 
  Katariina Ruutala  1998                 
  Sara Junnilainen  2000      2:30.87        2:30.87   
                     
Iu 3 Naiset  Iisalmen Uimarit            2:34.73   
  Julia Perälä  2000                 
  Reetta Ekholm  1996                 
  Emmi Tikkanen  2000                 
  Liisa Ryhänen  2002      2:34.73        2:34.73   
                     
                     
 
Laji 20, 4X50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Iu 1 Miehet  Iisalmen Uimarit            2:31.30   
  Aleksi Nissinen  1996                 
  Niklas Sahlström  2002                 
  Sakari Paavola  1999                 
  Aleksi Paavola  2001      2:31.30        2:31.30   
                     
Iu 2 Miehet  Iisalmen Uimarit            DSQ   
                     
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.18.26  Tulostuspäivämäärä  05 marraskuu 2011 
Lisenssinhaltija: Iisalmen Uimarit  Tulostusaika  15:43