Tulokset Täydellinen - Ikäsarjoittain (ei väliaikoja) 
 
  Kilpailu  IU-Uinnit    Tulostuspäivämäärä  04 toukokuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Iisalmi    Tulostusaika  13:53   
  Järjestäjä  Iisalmen Uimarit ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  04 toukokuu 2014         
 
 
Laji 1, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Heta Järvenpää  2001  Haapajärven Kiilat            2:38.94   
Emmi Hautakangas  2001  Haapajärven Kiilat            2:52.17   
                     
 
Laji 2, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Julius Laitila  1998  Haapajärven Kiilat            2:22.66   
Eero Ryhänen  2000  Iisalmen Uimarit            2:39.87   
Hugo Mattola  2001  Haapajärven Kiilat            2:50.66   
Otto Lyytikäinen  2002  Iisalmen Uimarit            3:17.87   
                     
 
Laji 3, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Maria Perälä  2002  Iisalmen Uimarit            47.42   
                     
 
Laji 3, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Aino Leipälä  2000  Nivalan Saukot            45.03   
Viivi Pakkala  2001  Nivalan Saukot            50.02   
Eveliina Kettunen  2000  Iisalmen Uimarit            55.19   
Kaisa-Maria Kujala  2000  Nivalan Saukot            DSQ   
  SW 7.3 Kyynärpäät vedenpinnan yläpuolella uidessa               
                     
 
Laji 4, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Nikolai Em  2004  Iisalmen Uimarit            DSQ   
  SW 7.5 Jalkaterä sisäänpäin potkussa, "saksipotku"               
                     
 
Laji 4, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Maksim Geimonen  2003  Iisalmen Uimarit            57.19   
                     
 
Laji 5, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Marja Töysä  2005  Iisalmen Uimarit            DNS   
                     
 
Laji 6, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Veeti Palviainen  2005  Iisalmen Uimarit            57.71   
                     
 
Laji 6, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Joni Karhu  2003  Iisalmen Uimarit            57.17   
                     
 
Laji 6, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Hugo Mattola  2001  Haapajärven Kiilat            38.31   
                     
 
Laji 6, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Julius Laitila  1998  Haapajärven Kiilat            34.93   
                     
 
Laji 7, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Marja Töysä  2005  Iisalmen Uimarit            DNS   
                     
 
Laji 7, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Liisa Ryhänen  2002  Iisalmen Uimarit            33.72   
Maria Perälä  2002  Iisalmen Uimarit            34.53   
Anna Repo  2003  Iisalmen Uimarit            48.41   
Eveliina Issakainen  2003  Iisalmen Uimarit            DNS   
                     
 
Laji 7, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Emmi Tikkanen  2000  Iisalmen Uimarit            30.85   
Heta Järvenpää  2001  Haapajärven Kiilat            32.78   
Emmi Hautakangas  2001  Haapajärven Kiilat            35.52   
Kaisa-Maria Kujala  2000  Nivalan Saukot            37.34   
Viivi Pakkala  2001  Nivalan Saukot            38.31   
Eveliina Kettunen  2000  Iisalmen Uimarit            40.25   
                     
 
Laji 7, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Sanni Suomalainen  1999  Iisalmen Uimarit            33.17   
                     
 
Laji 8, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Nikolai Em  2004  Iisalmen Uimarit            41.95   
Veeti Palviainen  2005  Iisalmen Uimarit            44.50   
Matias Perälä  2005  Iisalmen Uimarit            52.73   
                     
 
Laji 8, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Maksim Geimonen  2003  Iisalmen Uimarit            40.05   
Otto Lyytikäinen  2002  Iisalmen Uimarit            41.02   
Joni Karhu  2003  Iisalmen Uimarit            53.78   
                     
 
Laji 8, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Panu Keränen  2000  Nivalan Saukot            39.01   
                     
 
Laji 8, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Julius Laitila  1998  Haapajärven Kiilat            28.41   
                     
 
Laji 9, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Roosa Mustonen  1999  Iisalmen Uimarit            36.99   
Ninni Karppinen  1999  Iisalmen Uimarit            37.27   
Julia Perälä  2000  Iisalmen Uimarit            40.96   
Aino Leipälä  2000  Nivalan Saukot            43.42   
Emmi Hautakangas  2001  Haapajärven Kiilat            43.84   
Lea Nuosmaa  2000  Nivalan Saukot            49.92   
                     
 
Laji 10, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Panu Keränen  2000  Nivalan Saukot            49.94   
                     
 
Laji 11, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Liisa Ryhänen  2002  Iisalmen Uimarit            1:28.87   
                     
 
Laji 11, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Emmi Tikkanen  2000  Iisalmen Uimarit            1:12.75   
Sanni Suomalainen  1999  Iisalmen Uimarit            1:26.14   
Julia Perälä  2000  Iisalmen Uimarit            1:37.72   
                     
 
Laji 13, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Heta Järvenpää  2001  Haapajärven Kiilat            2:58.72   
Ninni Karppinen  1999  Iisalmen Uimarit            3:03.63   
                     
 
Laji 14, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Julius Laitila  1998  Haapajärven Kiilat            2:43.03   
Hugo Mattola  2001  Haapajärven Kiilat            3:19.90   
                     
 
Laji 15, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Maria Perälä  2002  Iisalmen Uimarit            1:21.77   
                     
 
Laji 15, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Julia Perälä  2000  Iisalmen Uimarit            1:21.05   
Eveliina Kettunen  2000  Iisalmen Uimarit            1:31.18   
Lea Nuosmaa  2000  Nivalan Saukot            1:31.75   
Jenni Ålander  1999  Iisalmen Uimarit            DNS   
                     
 
Laji 16, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Eero Ryhänen  2000  Iisalmen Uimarit            1:12.07   
                     
 
Laji 17, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Heta Järvenpää  2001  Haapajärven Kiilat            1:30.80   
Emmi Hautakangas  2001  Haapajärven Kiilat            1:39.84   
                     
 
Laji 20, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Eero Ryhänen  2000  Iisalmen Uimarit            1:46.52   
Otto Lyytikäinen  2002  Iisalmen Uimarit            2:08.09   
                     
 
Laji 21, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Liisa Ryhänen  2002  Iisalmen Uimarit            1:29.52   
Maria Perälä  2002  Iisalmen Uimarit            1:43.63   
                     
 
Laji 21, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Ninni Karppinen  1999  Iisalmen Uimarit            1:25.66   
Roosa Mustonen  1999  Iisalmen Uimarit            1:27.48   
                     
 
Laji 23, 4X50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Iu 3 Naiset  Iisalmen Uimarit            2:09.27   
Iu 2 Naiset  Iisalmen Uimarit            2:22.76   
                     
 
Laji 24, 4X50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Iu Miehet  Iisalmen Uimarit            2:38.60   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.20.00  Tulostuspäivämäärä  04 toukokuu 2014 
Lisenssinhaltija: Iisalmen Uimarit  Tulostusaika  13:53